Kompendium wiedzy o logistyce

DI
opublikowano: 17-03-2011, 08:58

Książka Elżbiety Gołembskiej pomoże ci wejść w świat logistyki, który być może dotąd kojarzył ci się tylko z wiecznie spóźniającymi się kurierami.

Zobacz więcej

„Kompendium wiedzy o logistyce” Elżbiety Gołembskiej (red. nauk.)

Kompendium – czyli takie mądre określenie na zwykłą staropolską ściągawkę. To czwarte wydanie tej książki – a więc pozostałe trzy znalazły swoich odbiorców, być może nawet wpłynęły pozytywnie na ich poczynania zawodowe. To kolejny tom w znanej serii PWN, „Kompendium wiedzy o…”, która to seria charakteryzuje się przystępnością i zwięzłością w przedstawianiu dziedzin nauki i biznesu. Zespół autorski doskonale wie, co chce powiedzieć, nie krąży wokół tematu tylko przedstawia informacje. Mimo grubości (350 stron) nie jest to pozycja wyczerpująca temat, a raczej wprowadzenie i pokazanie najważniejszych rzeczy związanych z logistyką.

Wszystkie powyższe argumenty sprawiają, że jeśli w tym momencie gdy czytasz ten tekst potrzebujesz jakiejś książki o logistyce, „Kompendium wiedzy o…” to twój szczęśliwy traf.

Pytanie oczywiście, czy w tym momencie potrzebujesz książki o logistyce. A nawet więcej – czy w ogóle, jako menedżer sprzedaży, menedżer marketingu, wiceprezes ds. finansów, potrzebujesz czytać książkę z dziedziny, która kojarzy ci się z pizzą na telefon i wiecznie spóźniającymi się kurierami z zakupami z aukcji internetowych.

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Dużo zależy od twojego podejścia do biznesu. Jeśli twoje nastawienie to bardziej „kręci mnie zdobywanie nowych zleceń, nowych klientów, nowych transakcji”, to szybko znudzisz się logistyką. Co najwyżej zainteresuje cię jeden rozdział (ósmy, VIII, w kolejności) o logistyce dystrybucji czyli o dostarczaniu produktów klientom.

Ale jeśli twoim żywiołem jest szukanie oszczędności i optymalizowanie (czyli „kręci cię, gdy z pięciu monet leżących na stole możesz schować jedną do kieszeni”), to logistyka będzie dla ciebie ciekawym polem do rozwoju zawodowego, osiągnięcia sukcesu i znalezienia satysfakcjonującego zajęcia. A wtedy lektura tej książki będzie dla ciebie zaproszeniem w całkiem nowy świat, który czeka na odkrycie przez ciebie – przyjemne z wielce pożytecznym.

Książka „Kompendium wiedzy o logistyce” Elżbiety Gołembskiej (red. nauk.) (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010) jest dostępna w księgarniach oraz na stronie www.ksiegarnia.pwn.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Kompendium wiedzy o logistyce