Koncerny samochodowe zwalniają

MBL
opublikowano: 04-09-2012, 00:00

MOTORYZACJA

Europejscy producenci aut będą po wakacjach zwalniać pracowników — donosi Reuters na stronie internetowej. Jedyną szansą na utrzymanie konkurencyjności europejskiego przemysłu samochodowego jest powtórzenie działań Amerykanów. Trzy lata temu po

uratowaniu General Motors oraz Chryslera wypowiedzenia wręczono tysiącom pracowników. Dzięki restrukturyzacji zatrudnienia przywrócono rentowność produkcji. W tym samym czasie Europejczycy postąpili dokładnie odwrotnie — rządy wsparły finansowokoncerny samochodowe w celu podtrzymania poziomu zatrudnienia. Trzy lata później, czyli w 2012 r., szalejący w Europie kryzys nadal gnębi producentów.

Problem polega na tym, że rządy takich państwa jak Francja czy Włochy nie dysponują już pieniędzmipozwalającymi wesprzeć koncerny. Reuters donosi, że wiele związków zawodowych rozważa zgodę na natychmiastowe cięcia etatów — w obawie, że w najbliższym czasie sytuacja pracodawców wymusi jeszcze większe zwolnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu