Czytasz dzięki

Końcówka uratowała sesję na Wall Street

opublikowano: 28-07-2016, 22:07

Słabsze dane makro i kilka rozczarowujących raportów kwartalnych, w tym Forda stanowiły w czwartek zachętę do sprzedawania akcji na amerykańskich giełdach.

Warto podkreślić, że od połowy sesji wskaźniki sukcesywnie odrabiały wcześniejsze straty. Przez moment wydawało się nawet, że sesja zakończy się pełnym sukcesem ze strony kontratakujących byków, jednak na finiszu sesji indeks DJ IA świecił na czerwono, ale skala przeceny była prawie symboliczna. Ostatecznie wskaźnik blue chipów stracił 0,09 proc., Indeks S&P500 rósł o 0,16 proc. zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 0,30 proc. 

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Według najnowszych danych Departamentu Pracy, liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła mocniej niż się spodziewano do 266 tys. 

Jedną z gorzkich pigułek jaką musieli w czwartek przełknąć inwestorzy handlujący na Wall Street były rezultaty wicelidera amerykańskiego rynku motoryzacyjnego. Koncern Ford Motor odnotował w okresie kwiecień-czerwiec niższy niż oczekiwano zysk m.in. na skutek słabszej sprzedaży na amerykańskim i chińskim rynku. Co gorsze, spółka stwierdziła, że długoletnie odbicie w branży motoryzacyjnej w Stanach Zjednoczonych zakończyło się. Tak wyniki, jak i powyższa prognoza odcisnęły swoje piętno na akcjach pozostałych przedstawicieli branży. Akcje Forda momentami traciły około 10 proc. (najmocniej uderzając w indeks S&P500), zaś walory General Motors zniżkowały o 4 proc. a Fiat Chrysler o 6 proc.

Słabo prezentował się też sektor energetyczny po tym jak ropa znów straciła na wartości. Udziały potentatów Exxona i Cheverona spadały po ponad 1 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane