Kongres ludzi otwartych na świat i zmianę

  • Materiał partnera
opublikowano: 13-09-2021, 08:29

Europejski Kongres Finansowy, który odbędzie się w Sopocie 13-15.09.2021, to trzy dni debat, rozmów i wystąpień czołowych ekspertów ekonomicznych oraz menedżerów najwyższych szczebli. O czym będzie się w tym czasie dyskutować w sopockim hotelu Sheraton? Tegoroczne hasło przewodnie to „Finanse w odmienionej rzeczywistości”.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Pandemia koronawirusa, z którą zmagamy się od ponad roku, przyspieszyła procesy digitalizacji oraz transformacji ekologicznej w wielu państwach świata. Dlatego odbudowa postcovidowej gospodarki będzie w znacznej mierze polegała na jeszcze szybszym i skuteczniejszym wdrażaniu zielonych oraz cyfrowych zmian w gospodarce i życiu społecznym. Na tym, jak przygotować się do nowej rzeczywistości gospodarczej, ale też jak aktywnie ją tworzyć, koncentruje się właśnie tegoroczny Europejski Kongres Finansowy w Sopocie (13-15.09). Odbywające się w ramach wydarzenia debaty – plenarne, oksfordzkie oraz specjalistyczne – będą dotyczyć odbudowy wartości w gospodarce po kryzysie, ale też roli banków, instytucji finansowych, nowych technologii oraz innowacji w procesie wychodzenia z kryzysu. Dyskusje skupiać się będą również na wyzwaniach dla edukacji, pracodawców i pracowników oraz na wpływie zmian klimatycznych na gospodarkę.

[Foto z galerii udostępnionej przez EKF]

Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia: „Dzięki wypracowanym przez kraje członkowskie UE decyzjom o bezprecedensowej solidarności oraz o historycznym uwspólnotowieniu długu do dyspozycji mamy obecnie olbrzymie środki finansowe. By je skutecznie wykorzystać, tym ważniejsze stają się zdolności, wiedza i kompetencje ludzi, którzy będą dokonywać transformacji gospodarki. Kluczowe jest, aby umieli myśleć po nowemu, z wielką otwartością i kreatywnością. I o tym wszystkim jest nasz Europejski Kongres Finansowy – kongres ludzi otwartych na świat i na zmianę”.

[https://youtu.be/CQU7-QT4v74]

W wydarzeniu wezmą udział menedżerowie najwyższych szczebli, decydenci kształtujący politykę gospodarczą oraz przedstawiciele świata nauki. Gościem specjalnym tegorocznej edycji EKF jest Dan Breznitz – światowej sławy ekspert w dziedzinie strategii innowacyjności, doradca ds. polityki innowacyjności rządów państwowych, władz lokalnych, organizacji międzynarodowych oraz międzynarodowych korporacji. Jak przekonywał w trakcie czerwcowej odsłony EKF Dan Breznitz: „Różne regiony świata mają różne zdolności innowacyjne i potrzebują zróżnicowanej polityki w tym zakresie, odmiennych systemów edukacyjnych, finansowania. Strategie innowacyjności powinny być więc osadzone w społeczności lokalnej, polityka powinna zaczynać się od pytania, co jest dla tej społeczności celem”.

O innowacyjnych strategiach oraz o problemach finansów w odmienionej rzeczywistości już wkrótce będzie głośno nie tylko w Sopocie, ale – za sprawą EKF – także na całej polskiej scenie finansowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane