Koniec serii spadków kursów złota i srebra

opublikowano: 23-08-2022, 20:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Po sześciu spadkowych sesjach notowań złota siódma zakończyła się wzrostem kursu. Tak samo stało się w przypadku srebra.

Złoto zaliczyło najdłuższą serię spadków kursu od lipca, bo rosły rentowności obligacji USA oraz umacniał się dolar. We wtorek rentowności zaczęły spadać, podobnie jak indeks dolara. Analitycy ostrzegają, że notowania złota mogą być najbliższym czasie zmienne w związku z oczekiwaniem rynków na wystąpienie szefa Fed podczas konferencji w Jackson Hole pod koniec tygodnia. Inwestorzy oczekują sygnału dotyczącego ewentualnych zmian polityki monetarnej.

Na zamknięciu wtorkowej sesji na Comex kurs uncji złota z grudniowych kontraktów rósł o 0,7 proc. do 1761,20 USD.

Notowania srebra także zakończyły się wzrostem jego kursu i przerwaniem serii sześciu spadków z rzędu, najdłuższej od maja. Na zamknięciu sesji za uncję srebra z wrześniowych kontraktów płacono 19,026 USD, czyli 0,8 proc. więcej niż dzień wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane