Czytasz dzięki

Koniec wzrostowego rajdu ceny miedzi

opublikowano: 03-07-2020, 13:02

Cena miedzi spada w piątek, bo wzrosło przekonanie, że poszła za wysoko podczas ostatniego rajdu wzrostowego, pisze Reuters.

Kurs miedź wzrósł od dołka pod koniec marca o 40 proc. na giełdzie w Londynie. W czwartek znalazł się najwyżej od ponad pięciu miesięcy. Powodem było oczekiwanie na wzrost popytu w Chinach i spadek podaży z Chile. 

- Techniczne wskaźniki pokazały wykupienie i są też sygnały, że globalny wzrost wyhamował po mocnym odbiciu – powiedział Gianclaudio Torlizzi, partner w firmie konsultingowej T-Commodity  w Mediolanie.

Wskaźnik RSI kursu miedzi wzrósł w czwartek do 75. Przekroczenie 70 uważane jest za sygnał potencjalnej zmiany trendu notowań.

Miedź z trzymiesięcznego kontraktu notowanego na giełdzie w Londynie tanieje w piątek o 0,8 proc. do 6027 USD za tonę. W czwartek jej kurs dochodził do 6120 USD. Miedź może zdrożej o ok. 1 proc. w tym tygodniu, który będzie już siódmym z rzędu wzrostowym. Tak długiego okresu wzrostu nie notowano od 3 lat, podkreśla Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane