Koniec załamania na rynku

Radosław Górecki
23-09-2003, 00:00

Dobiega końca załamanie na rynku nieruchomości. To widać. Z rozmów z deweloperami wynika, że mają zdecydowanie lepsze nastroje niż rok temu. Dlatego spodziewam się, że na tegorocznych międzynarodowych targach Dom i Ziemia będzie tyle samo wystawców co w roku ubiegłym, może nawet trochę więcej. Targi organizowane przez Biuro Reklamy to ostatnia impreza poświęcona nieruchomościom w 2003 r. Jest więc szansa, żeby przedstawić szerszej publiczności swoje oferty. Tym bardziej że coraz częściej słychać głosy, że po przystąpieniu do Unii Europejskiej wzrost cen nieruchomości może sięgnąć nawet 30-40 proc. I między innymi dlatego ludzie chcą kupować teraz mieszkania.

W 2003 r. zamierzamy stworzyć tzw. ścieżkę mieszkaniową. Chcemy pokazać ofertę deweloperów i spółdzielni, ale także, co istotne — ofertę z rynku wtórnego, która na różnych imprezach targowych jest raczej mało widoczna. Targi Dom i Ziemia to także nieruchomości komercyjne. Trzeba jednak przyznać, że deweloperzy obiektów biurowych przyjęli chyba trochę inny sposób sprzedaży swojej oferty niż ma to miejsce np. we Francji czy Niemczech. Niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego na targach — nie tylko na Dom i Ziemia — tak mało jest wystawców prezentujących ofertę komercyjną. Przy takiej ilości pustostanów na rynku biurowym właściciele wielkich centrów biurowych powinni bardziej zabiegać o klienta. Mam wrażenie, że inwestorzy budujący obiekty komercyjne cały czas nie dostrzegają faktu, że największe koncerny mają już swoje siedziby. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie oferty mniejszym przedsiębiorcom. I targi są ku temu dobrą okazją.

W tym roku — podobnie jak w latach ubiegłych — targom będą towarzyszyły liczne imprezy. Będą seminaria i panele dyskusyjne. Targi potrwają trzy dni. Pierwszy poświęcony będzie rynkowi komercyjnemu, dwa kolejne będą dla wszystkich.

Sławomir Majman

dyrektor naczelny

Biura Reklamy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Koniec załamania na rynku