Konieczna nowelizacja budżetu 2001

Marek Druś
opublikowano: 23-11-2001, 00:00

Analitycy Societe Generale uważają, że wpływy do tegorocznego budżetu będą niższe niż planowano, co zmusi rząd do kolejnej jego nowelizacji jeszcze w tym roku.

— Rząd planuje powiększenie wielkości deficytu z 29,14 mld zł do 32,65 mld zł. Po wiadomościach z ministerstwa pracy, którego przedstawiciele twierdzą, że transfer zaległych składek do OFE w tym roku nie wchodzi w rachubę, jest tylko jeden powód takiej decyzji — mniejsze niż zakładano przychody budżetu — głosi raport Societe Generale.

Analitycy podkreślają, że można było się tego spodziewać, uwzględniając skalę spowolnienia gospodarki. Wpływy z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych osiągnęły po dziesięciu miesiącach jedynie 62,2 proc. planu.

— Pesymistyczna ocena możliwości wzrostu gospodarczego w IV kwartale każe oczekiwać, że wielkość przychodów budżetu nie będzie raczej zgodna z wcześniejszymi prognozami — twierdzą autorzy raportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / Konieczna nowelizacja budżetu 2001