Konin ma ulgi dla przedsiębiorców

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 29-01-2004, 00:00

Od 4 lutego mali przedsiębiorcy z Konina mogą liczyć na zwolnienia z podatku od nieruchomości. Zgodnie z uchwałą rady miasta, warunkiem skorzystania ze zwolnień jest stworzenie nowych miejsc pracy. Pracodawca tworzący 5 nowych miejsc pracy może liczyć na zwolnienie przez 2 lata, 10 nowych miejsc pracy oznacza zwolnienie na 3 lata, 15 — na 4 lata, 50 — na 5 lat, a 100 — na 10 lat. Konińscy radni zastrzegli jednak, że maksymalna wartość zwolnienia z podatku nie może przekroczyć 2 tys. zł na jednego nowo zatrudnionego pracownika.

Radni spodziewają się, że ulgi w podatku od nieruchomości, przyczynią się w ciągu roku do wygenerowania w mieście kilkudziesięciu nowych miejsc pracy.

— Ujemne skutki finansowe dla budżetu miasta powinny zostać częściowo zrekompensowane wzrostem wpływów z tytułu udziału w podatku od osób fizycznych — twierdzi Maciej Błaszczyk z Urzędu Miejskiego w Koninie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Konin ma ulgi dla przedsiębiorców