Konkretnie o ERP i ich wdrażaniu

Wojciech Chmielarz
opublikowano: 27-09-2006, 00:00

Wczoraj odbyła się zorganizowana przez „PB” konferencja poświęcona systemom wspomagającym zarządzanie. Wzięło w niej udział prawie 120 osób.

Polscy przedsiębiorcy interesują się problematyką IT. Kiedy Paweł Jędrusik z firmy Epicor Scala zapytał podczas swojego wystąpienia, ile osób wdrażało w swojej firmie system ERP podniosło się kilkanaście rąk. Jeszcze więcej podniosło się, kiedy zadał pytanie o to, ilu z obecnych na sali przedsiębiorców przygotowuje swoje firmy do takiego wdrożenia.

— Wybór systemu ERP nie jest niestety tak prosty jak wybór samochodu, który można obejrzeć, wypożyczyć na jazdę próbną. System ERP jest czymś niematerialnym, czego nie można zobaczyć. Dlatego, wybierając dostawcę musicie się państwo opierać na opiniach ludzi z branży, referencjach i wizytach preferencyjnych — radził Paweł Jędrusik.

Uczestnicy spotkania powinni być zadowoleni. Małgorzata Gumińska z Qumak-Sekom opowiedziała o wyspecjalizowanych systemach ERP na przykładzie produktu dla sieci handlowych. Z kolei Jakub Janos z SigmaSoft poświęcił swoje wystąpienie przyszłości branży, jaką niewątpliwie są programy, których można używać w przeglądarce internetowej. Adam Jamroz z IDS Scheer skupił się na przedstawieniu metodyki wdrożeń. O korzyściach z używania systemu CRM mówili Paweł Zalewski i Mariusz Lidzbarski z VismaSoftware. Konferencja zakończyła się warsztatami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Chmielarz

Polecane