Konkurs na prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-02-2006, 17:07

W poniedziałek rozpoczął się termin składania ofert w konkursie na prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Termin składania ofert upływa 20 marca. W konkursie - jak poinformowało biuro prasowe ministerstwa - może wziąć udział także obecna prezes Aleksandra Wiktorow.

W poniedziałek rozpoczął się termin składania ofert w konkursie na prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Termin składania ofert upływa 20 marca. W konkursie - jak poinformowało biuro prasowe ministerstwa - może wziąć udział także obecna prezes Aleksandra Wiktorow.

Konkurs został rozpisany w oparciu o ustawę z 27 lipca 2005 roku o przeprowadzaniu konkursów na stanowiska kierowników centralnych urzędów administracji rządowej. Zgodnie z nią prezes ZUS ma być wyłaniany w drodze konkursu na 5-letnią kadencję.

Warunkiem dopuszczenia do konkursu jest m.in. posiadanie obywatelstwa polskiego, co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w gospodarowaniu finansami oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym.

Obecna prezes Aleksandra Wiktorow jest absolwentką Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH), doktorem ekonomii. Była wiceministrem pracy ds. ubezpieczeń społecznych w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej. Funkcję prezesa ZUS pełni od maja 2001 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane