Konkurs o premię technologiczną

EB
19-02-2017, 22:00

BGK przyjmuje wnioski o dofinansowanie nowych technologii. Na załatwienie formalności jest 38 dni.

Do wzięcia jest 400 mln zł. Wniosek o dofinansowanie projektu trzeba złożyć w wersji elektronicznej w BGK do 29 marca 2017 r. Premia może wynieść nawet 6 mln zł.

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby wykorzystać szansę, a jeszcze nie rozpoczęli przygotowań, mają bardzo mało czasu, ponieważ przy ubieganiu się o kredyt na innowacje technologiczne niezbędne jest uzyskanie promesy potwierdzającej zdolność kredytową, a to może potrwać. — Dokument ten jest najważniejszym załącznikiem wniosku składanego w BGK. Przedsiębiorcy podkreślają, że posiadanie promesy pozwala nie tylko skompletować aplikację, ale daje też pewność, że projekt został rzetelnie zweryfikowany przez ekspertów — mówi Agnieszka Kucharska, kierująca zespołem produktów i procesu kredytowego bankowości przedsiębiorstw Banku Millennium.

Podkreśla, że bank ma ocenić zdolność kredytową klienta, wykonalność projektu i montaż finansowy inwestycji. — Innowacyjne projekty obarczone są zawsze ryzykiem niepewności rezultatu, a chłodna analiza bankowa pozwala firmie utwierdzić się w przekonaniu, że inwestycja zakończy się sukcesem — wyjaśnia Agnieszka Kucharska

Prawdopodobnie większość przedsiębiorców już rozpoczęła starania, ponieważ dokumentów niezbędnych do załączenia przy wniosku żaden bank nie da od ręki. Bankowcy podkreślają, że trwa to miesiąc, ale czasem nawet dwa, a wtedy byłoby już za późno. Kredyt na innowacje technologiczne przeznaczony jest dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Pieniądze muszą być przeznaczone na wdrożenie nowej technologii w postaci prawa własności przemysłowej (patentu, zgłoszenia patentowego, wzoru użytkowego), wyników prac rozwojowych, wyników badań przemysłowych lub nieopatentowanej wiedzy technicznej. Ważne jest jednak to, że dzięki wdrożeniu nowej technologii będzie możliwa produkcja nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów albo usług. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EB

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Konkurs o premię technologiczną