Czytasz dzięki

Konopie i gry w ofercie XTB

opublikowano: 29-05-2019, 22:00

X-trade Brokers Dom Maklerski poszerzył ofertę o 6 indeksów sektorowych.

Sektor legalnej marihuany, firmy zaangażowane w wydobycie i komercjalizację metali używanych do produkcji baterii, biotechnologiczni giganci, branża gier, media społecznościowe i chiński rynek internetowy — to nowe propozycje giełdowego domu maklerskiego.

— Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych instrumentów ze względu na rosnącą popularność określonych grup spółek zajmujących się danym sektorem rynku. Przykładowo, indeks USMEDIA daje klientom możliwość uzyskania ekspozycji na spółki zajmujące się szeroko pojętą branżą mediów społecznościowych (np. Facebook, Twitter, Yelp etc.). Nowa oferta jest odpowiedzią na wymagania naszych klientów oraz na rosnącą popularność i rozpoznawalność spółek z branży technologicznej, gamingowej czy produkcji marihuany. Są to spółki charakteryzujące się obecnie bardzo szybkim rozwojem oraz rosnącym potencjałem. Klient ma możliwość zajęcia zarówno pozycji długiej, jak i krótkiej na indeksie, co nie jest możliwe podczas inwestycji bezpośrednio w akcje składowe danego indeksu — mówi Filip Kaczmarzyk, dyrektor działu tradingu XTB.

Inwestowanie w indeksy giełdowe możliwe będzie za pomocą kontraktów na różnicę (CFD, contract for difference). Są to instrumenty pochodne, co oznacza, że nie stajemy się właścicielem instrumentu, tylko spekulujemy, czy cena danego indeksu wzrośnie lub spadnie. Indeksy mają dźwignię 1 do 10, a handel odbywa się w godzinach 15.30-22. Jak informuje XTB, 79 proc. rachunków inwestorów detalicznych, założonych w tym domu maklerskim, odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane