Konsekwentnie do celu

Komentarz partnera Jacek Siwiński, Prezes VELUX Polska
opublikowano: 18-04-2021, 20:00

Grupa VELUX konsekwentnie, bo od 2009 r., realizuje strategię redukcji własnej emisji CO2 podporządkowując temu celowi ważne decyzje biznesowe. W ostatnim 10-leciu postawiliśmy sobie cel globalnej redukcji emisji o 50 proc. i zrealizowaliśmy go z nawiązką – światowa redukcja wyniosła 59 proc., a w Polsce nawet więcej, bo aż 79 proc.

A wszystko dzięki inwestycjom w efektywne energetycznie rozwiązania w zakładach produkcyjnych Velux w Gnieźnie i Namysłowie, jak np. kotły na biomasę, wymianę oświetlenia, zrewidowanie procesów pod kątem energochłonności oraz zakup energii ze źródeł odnawialnych.

Jesienią Grupa Velux ogłosiła nową Strategię Zrównoważonego Rozwoju. Zgodnie z jej założeniami do 2030 r. zamierzamy stać się firmą całkowicie zeroemisyjną. Dodatkowo zmniejszymy o 50 proc. ślad węglowy naszych produktów, przejdziemy na ekologiczne 100 proc. jednomateriałowe opakowania, zwiększymy wykorzystanie odpadów do blisko 100 proc. Ważna jest również zmiana struktury kupowanej energii elektrycznej na „zieloną”. Za dwa lata będziemy używać w 100 proc. prąd z OZE. Ponadto ograniczymy o 30 proc. służbowe podróże lotnicze, jak również z czasem przesiądziemy się na samochody bezemisyjne.

Dodatkowo do 2041 r., na stulecie naszej działalności, chcemy skompensować całą historyczną emisję CO2, która powstała w procesie naszej działalności od początku istnienia firmy. W realizacji tego celu pomoże nam długofalowe partnerstwo z WWF, w ramach którego przeprowadzimy projekty ochrony i sadzenia lasów, które pochłoną z atmosfery ilości CO2 odpowiadające całemu historycznemu śladowi węglowemu czyli 5,6 mln ton CO2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Organizator

Puls Biznesu

Patron honorowy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Polecane