Kontrakty amerykańskie blisko kreski

Pal, MW, Bloomberg
opublikowano: 11-06-2010, 13:38

Lekkie, 0,1- i 0,2-proc. zniżki notują kontrakty na główne indeksy amerykańskie na dwie godziny przed dzwonkiem na Wall Street. Przy wczorajszych wzrostach na koniec sesji dzisiejsze poziomy wydają się nieznaczne. A przed nami jeszcze porcja makro.

Kolejne informacje z amerykańskiej gospodarki będą napływały jeszcze przed piątkową sesją. O godz. 14.30 poznamy wielkość majowej sprzedaży detalicznej w USA. Po dzwonku, o godz. 15:55., poznamy indeks zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za czerwiec, zaś 5 minut później zapasy niesprzedanych towarów za kwiecień.

Warto śledzić w ostatnim dniu tygodnia zachowanie kursu BP. W czwartek akcje koncernu podrożały o ok. 10 proc. Jednocześnie, na rynku pojawiają się pesymistyczne scenariusze dot. przyszłości spółki. Matthew Simmons, finansista i ekspert branży naftowej daje BP, uważa, że BP dzieli miesiąc do ogłoszenia niewypłacalności. „Nie ma na świecie tylu pieniędzy, aby opłacić wyczyszczenie Zatoki Meksykańskiej. Kiedy BP zda sobie z tego sprawę, wpadnie w panikę i ogłosi niewypłacalność” – powiedział Simmons.

Amerykańscy komentatorzy radzą, by obserwować dziś notowania Nathan's Famous. W handlu elektronicznym kurs spółki zniżkuje o 0,67 proc. Może się to zmienić po zapowiedzianej na dziś publikacji wyników za IV kw.

O ponad 3 proc. rośnie przed dzwonkiem kurs National Semiconductor. Po zakończeniu czwartkowej sesji producent półprzewodników poinformował o zwiększeniu zysku w IV kwartale podatkowym do 79,2 mln USD, czyli 33 centów na akcję, w porównaniu ze stratą rzędu 63,7 mln USD, a wiec 28 centów na papier, przed rokiem. Przychody wzrosły do 398,5 mln USD z 280,8 mln USD. Generalnie, wyniki spółki okazały się lepsze od oczekiwań analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Pal, MW, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy