Kontrakty amerykańskie blisko kreski

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 02-07-2010, 13:36

Dwie godziny przed sesją na Wall Street kontrakty na główne indeksy amerykańskie znajdują się blisko kreski. Komentatorzy sugerują, że parkiety światowe zareagują żywiej dopiero na  publikację informacji o stopie bezrobocia w USA. Ta nastąpi dopiero godzinę przed sesją.

Razem z informacją o stopie bezrobocia poznamy zmianę zatrudnienia w przemyśle oraz w sektorze pozarolniczym, a także średnią płacę godzinową w czerwcu.

Tymczasem w handlu elektronicznym za Oceanem widać lekki ruch na akcjach kilku spółek, które mogą stać się obiektem zainteresowania inwestorów także po dzwonku.

Na ponad 1,2-proc. minusie są akcje Google. Właściciel znanej na całym świecie wyszukiwarki poinformował o zamiarze zakupu firmy informatycznej ITA Software za 700 mln USD. Rynek jak na razie kiepsko ocenia tę transakcję.

Na lekkim, bo 0,2-proc. minusie jest w handlu elektronicznym Dell, który poinformował wprawdzie o zamiarze kupna firmy Scalent, ale nie ujawnił ceny transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu