Czytasz dzięki

Kontrakty na indeksy giełd w USA znów mocno spadają

opublikowano: 18-03-2020, 13:39

Zapowiada się niestety, że wtorkowe odreagowanie, podobnie jak tydzień wcześniej miało znamiona „odbicia zdechłego kota” i sesja na rynku kasowym Wall Street znów będzie toczyła się w głęboko czerwonych odcieniach. Krew znów może się polać.

Taki spadkowy scenariusz sugeruje wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd, które notują spore zniżki.

NYSE, Wall Street
Wyświetl galerię [1/3]

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na około godzinę przed pierwszym dzwonkiem na Wall Street futures na indeks DJ IA traciły 3,94 proc. Kontrakty na S&P500 zniżkowały o 3,70 proc., a na Nasdaq spadały o 4,44 o proc.

Pomimo wtorkowych sporych zwyżek wskaźników, na parkiety znów powróciła nerwowość i panika. Inwestorzy obawiają się, że nawet dramatyczny bodziec ratunkowy nie będzie w stanie zapobiec głębokiej recesji, ponieważ choroba COVID-19 nadal szybko rozprzestrzenia się na całym świecie, a szacunkowe dane dotyczące czasu trwania szkód rozciągają się na lato.

Oliwy do ognia dolał sekretarz skarbu Steven Mnuchin, który stwierdził, że jeśli pakiet pomocowy nie zostanie przegłosowany w Senacie, to bezrobocie w USA może wzrosnąć do 20 proc. w skutek pandemii.

Kolejna fatalna sesja zapowiada się na walorach Boeinga. W przedsesyjnym handlu największy amerykański producent samolotów tanieje momentami o 17 proc. po tym jak koncern zaapelował o 60 mld USD na ratowanie sektora lotniczego.

Boeing, zaledwie przed rokiem postrzegany był ze względu na stały wzrost jako symbol amerykańskiej technologii i potęgi przemysłowej. Tymczasem tylko w tym kwartale stracił ponad 60 proc. swojej wartości.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy