Kontrakty nie mogły rosnąć

Sebastian Gawłowski
19-02-2003, 00:00

Z kontynuacji poniedziałkowych wzrostów na rynku kontraktów terminowych nic nie wyszło. Opór na poziomie 1135 pkt znów raz powstrzymał zwyżkę marcowej serii futures na WIG 20. Powodem wtorkowych spadków były złe informacje dotyczące akcji TP SA.

Notowania rozpoczęły się na poziomie 1135 pkt, czyli tylko punkt poniżej poziomu poniedziałkowego zamknięcia. Od samego początku handlu przeważały zlecenia sprzedaży. Przed południem wartość kontraktów na WIG 20 zniżkowała do poziomu 1127 pkt. Popołudniowa część handlu rozpoczęła się od kontrataku popytu, który doprowadził do wyznaczenia sesyjnego maksimum na poziomie 1137 pkt. Jednak w tym momencie rynek dowiedział się, że rząd rozważa dokapitalizowanie Stoczni Gdynia akcjami TP SA. Reakcja graczy na rynku terminowym była błyskawiczna. Wartość kontraktów stopniała o 14 pkt. Ostatecznie najpopularniejsza seria futures na WIG 20 zakończyła sesję na wysokości 1125 pkt.

Rynek od trzech tygodni porusza w ramach konsolidacji 1075- -1135 pkt. Najbliższym wsparciem jest poziom 1120 pkt. Po informacji dotyczącej narodowego operatora nastroje na rynku uległy pogorszeniu. Wydaje się jednak, że powrót do trendu spadkowego jest jeszcze przedwczesny. Zanim to nastąpi, popyt powinien ponownie spróbować zaatakować opór na poziomie 1135 pkt. Obroty na sesji wyniosły 260,7 mln zł, a wolumen sięgnął 10671 sztuk. Liczba otwartych pozycji wynosi 19725.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kontrakty nie mogły rosnąć