Kontrakty pokazują możliwość dalszych wzrostów

opublikowano: 27-05-2022, 13:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykańskie rynki akcji są bliskie przerwania długiej serii tygodniowych spadków.

Dow Jones zaliczył osiem tygodniowych spadków z rzędu, a S&P500 i Nasdaq po siedem. Dotychczasowy wyraźny wzrost wartości indeksów w tym tygodniu zapowiada przerwanie tej fatalnej serii. Zwłaszcza, że kontrakty sygnalizują możliwość wzrostu także na ostatniej sesji tygodnia. Na około dwie godziny przed jej rozpoczęciem kontrakt na Średnią Przemysłową Dow Jones rósł o 0,1 proc., na S&P500 o 0,3 proc., a na Nasdaq 100 o 0,45 proc. Negatywnie na rynki może wpłynąć chęć realizacji zysków z poprzednich sesji, a także zbliżający się długi weekend. Giełdy w USA zaczną pracować dopiero we wtorek.

Na nastroje wpływ mogą mieć publikowane na godzinę przed sesją dane makro. Szczególnie preferowany przez Fed wskaźnik inflacji cen konsumpcji (PCE) w kwietniu, który w bazowym ujęciu ma pokazać 0,3 proc. wzrost, taki sam jak w marcu. Departament Handlu poda także dane o dochodach i wydatkach konsumentów w ubiegłym miesiącu. Oczekiwany jest wzrost pierwszych o 0,5 proc. Wydatki mają rosnąć o 0,7 proc. wobec zwyżki o 1,1 proc. w marcu.

Przed piątkową sesją głośno jest o GAP. Akcje sieci sklepów odzieżowych tanieją o ponad 18 proc. w handlu międzysesyjnym. Powodem jest wykazanie dużo większej niż oczekiwano straty w minionym kwartale i obniżenie prognozy rocznych wyników, tłumaczone spadkiem popytu spowodowanym przez wysoką inflację. Spółkom wzrostowym dobrze wróży wzrost o prawie 10 proc. ceny akcji Dell Technologies w handlu międzysesyjnym w reakcji na dobre wyniki kwartalne spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane