Kontrakty pokazują niewielki optymizm

opublikowano: 04-02-2021, 13:50

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji są na niewielkim plusie. Na nastroje mogą wpłynąć dane makro i wyniki spółek.

Środowe spotkanie prezydenta Joe Bidena z Demokratami z Kongresu pokazało, że jest wola realizowania zapowiedzianego planu stymulacyjnego nawet bez szukania kompromisu z Republikanami. To pozytywne dla rynku akcji. Przed sesją pojawią się dane o tzw. nowych bezrobotnych. Rynek oczekuje, że będzie ich 830 tys. Najważniejsze są jednak piątkowe dane z rynku pracy. Raport ADP ze środy, pokazujący poprawę w sektorze prywatnym, to dobry sygnał, ale rynek akcji rośnie od początku tygodnia i może pojawić się chęć realizacji zysków.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Raporty kwartalne spółek były dobre. Dzięki boomowi ecommerce w czasie pandemii wyniki PayPal i eBay okazały się lepsze niż oczekiwano i ich akcje drożeją wyraźnie w handlu przedsesyjnym.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakty na Dow Jones i S&P500; rosły o mniej niż 0,1 proc. Kontrakt na Nasdaq 100 szedł w górę o 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane