Kontrakty pokazują pogorszenie nastrojów

opublikowano: 23-03-2021, 13:04

Notowania kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji sygnalizują wzrost ostrożności inwestorów.

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones tracił ok. 0,4 proc., a na S&P500 spadał o 0,3 proc. Kontrakt na Nasdaq 100 rósł o mniej niż 0,1 proc. W poniedziałek indeksy rynków akcji rosły dzięki spadkowi rentowności obligacji USA. We wtorek nastroje psują doniesienia o zaostrzeniu restrykcji w Europie w celu hamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przełożyły się na wyraźny spadek ceny ropy. Kurs baryłki amerykańskiej ropy WTI spada o 3,8 proc. do 59,21 USD. W handlu przedsesyjnym tanieją akcje m.in. koncernów Chevron i Exxon Mobil. Inwestorzy sprzedają także akcje spółek z branży turystycznej oraz linii lotniczych. Spadają kursy m.in. United Airlines, American Airlines, czy armatorów wycieczkowców Royal Caribbean Cruises i Carnival Corp.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rynek czeka także na wystąpienia szefa Fed i sekretarz skarbu, które mają rozpocząć się w Kongresie o 17:00 czasu polskiego, ale z opublikowanych wcześniej przygotowanych przemówień nie wynika specjalnie nic nowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane