Kontrakty sugerują dalszy wzrost Nasdaq

opublikowano: 16-03-2021, 12:57

Notowania kontraktów terminowych na główne indeksy amerykańskich rynków akcji sygnalizują utrzymanie się popytu na akcje spółek technologicznych.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem wtorkowej sesji wartość kontraktów na Dow Jones i S&P500 zmieniała się o mniej niż 0,1 proc. Oba indeksy, głównie dzięki ożywieniu popytu na finiszu, kończyły poniedziałkową sesję rekordową wartością. Kontrakt na Nasdaq 100 rośnie o 0,5 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Inwestorzy czekają na środową konferencję po dwudniowym posiedzeniu FOMC. Rentowność obligacji USA spada we wtorek drugi dzień z rzędu. Opublikowane przez Bank of America marcowe badanie menedżerów funduszy pokazało, że zwiększyli lekko udział gotówki w portfelach z obawy, że wzrost inflacji i możliwe ograniczenie QE przez Fed mogą zakończyć rajd wzrostowy na rynku akcji.

O 13:30 czasu polskiego podane zostaną dane, które mogą wpłynąć na nastroje inwestorów. To sprzedaż detaliczna w lutym. Spodziewany jest spadek o 0,5 proc. w porównaniu ze styczniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane