Kontrakty sugerują wzrosty na Wall Street

opublikowano: 08-04-2021, 13:46

Dobre nastroje na amerykańskich rynkach akcji, wywołane w środę gołębim sygnałem z Fed, utrzymują się w czwartek.

Rynek dowiedział się z protokołu po ostatnim posiedzeniu FOMC, że bank centralny USA nie obawia się inflacji i jest daleki od pomysłu zacieśniania polityki monetarnej. Taki sygnał wystarczył, aby zaczęły spadać rentowności obligacji USA i zaczęły drożeć akcje spółek nowych technologii. W handlu przedsesyjnym rośnie cena akcji m.in. Apple, Microsoftu, Facebooka i Amazon.com.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na ok. dwie godziny przez rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rośnie o 0,1 proc., na S&P500 idzie w górę o 0,3 proc., a na Nasdaq zwyżkuje o 0,9 proc. Rentowność obligacji 10-letnich USA spada do 1,646 proc. Trochę ponad tydzień temu sięgała 1,75 proc. indeks dolara spada o 0,2 proc.

Inwestorzy dowiedzą się jeszcze przed sesją o liczbie tzw. nowych bezrobotnych. Oczekiwany jest spadek do 680 tys. z 719 tys. tydzień wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane