Czytasz dzięki

Kontrakty sygnalizują wzrosty na Wall Street

opublikowano: 05-05-2020, 13:52

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną. Jako główny powód dobrych nastrojów wskazywane jest łagodzenie ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa.

Kontrakty na DJIA, S&P500 i Nasdaq 100 rosły na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu o ok. 1 proc. Do poprawy nastrojów przyczyniły się także wyniki kwartalne spółek, m.in. DuPont de Nemours Inc. Jest popyt na akcje spółek z segmentu energii, co wynika z piątego z rzędu, najdłuższego od 9 miesięcy wzrostu notowań ropy.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił, że niektórzy detaliści będą mogli zaoferować od piątku częściową sprzedaż. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że stan „może być już po drugiej stronie góry” po dalszym spadku liczby hospitalizacji i zgonów spowodowanych przez Covid-19.

Akcje Pfizera drożeją w handlu przedsesyjnym po tym jak gigant farmaceutyczny ogłosił rozpoczęcie testów na ludziach jego leku na Covid-19.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane