Kontrakty w pobliżu wtorkowych zamknięć

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 20-04-2022, 13:32

Wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd oscyluje w pobliżu wtorkowych zamknięć, po tym jak wczoraj giełdy za Atlantykiem odnotowały spore zwyżki.

fot. Bloomberg

Na około dwie godziny przed otwarciem handlu na rynku kasowym Wall Street futures na indeks DJ IA rosły o około 0,14 proc., na wskaźnik S&P500 nie zmieniały się, zaś na Nasdaq 100 spadały o 0,19 proc.

Stałym problemem dla giełdowych inwestorów są od dłuższego już czasu rentowności papierów skarbowych. W środę zysk z benchmarkowych 10-letnich amerykańskich „Treasuries” podskoczyła do 2,94 proc., co jest najwyższym poziomem od grudnia 2018 r.

W kalendarium danych makro jedynym istotnym odczytem w środę będzie raport o sprzedaży domów na rynku wtórnym, po którym oczekuje się spadku w marcu do 4.8 mln w ujęciu annualizowanym z 6,02 mln miesiąc wcześniej.

Ważne dla przebiegu sesji mogą jednak okazać się wystąpienia szefów oddziałów Fed z Chicago i San Francisco oraz – wydaje się o największym znaczeniu – prezentacja tzw. Beżowej Księgi Banku Rezerw Federalnych, oceniającej bieżącą sytuację gospodarcza w USA.

Z kolei na rynku surowcowym, na lekkim plusie są notowania ropy, które wczoraj dopadła bolesna korekta. Cena surowca zapikowała najmocniej od niemal dwóch tygodni po tym jak MFW obniżył prognozę tegorocznego wzrostu gospodarczego. Dzisiaj zaprezentowany zostanie cotygodniowy raport EIA o zmianie zapasów ropy i paliw na amerykańskim rynku. Oczekuje się wzrostu zapasów o 2,5 mln baryłek w przypadku ropy i spadku o 1 mln w przypadku benzyny.

W przedsesyjnym handlu mocno zniżkują akcje Netflixa. Lider rynku streamingu treści wideo na żądanie rozczarował sporym spadkiem liczby subskrybentów w pierwszym kwartale. To nie tylko skłoniło wielu analityków do obniżenia rekomendacji akcjom platformy i cen docelowych, ale rykoszetem uderzyło w walory konkurentów.

W centrum uwagi handlujących będą spółki, które będą prezentować swoje sprawozdania kwartalne. Między innymi po sesji swoimi dokonaniami pochwali się Tesla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane