Kontrakty zapowiadają przecenę na Wall Street

opublikowano: 16-09-2022, 13:26
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nie ma dobrych wiadomości, które zmobilizowałyby popyt na amerykańskich rynkach akcji. Nie brakuje natomiast złych.

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji wyraźnie spadają na około dwie godziny przed rozpoczęciem piątkowej sesji. Kontrakt na Dow Jones tracił 0,75 proc., na S&P500 spadał o 0,8 proc., a na Nasdaq 100 szedł w dół o 1,0 proc.

Szanse na odreagowanie czwartkowego spadku indeksów znacząco zmniejszył FedEx. Amerykański gigant logistyki wycofał prognozy wyników informując, że globalna sytuacja gospodarcza wyraźnie się pogarsza. To oraz wyraźnie niższy niż oczekiwano zysk kwartalny spółki spowodowało przecenę jej akcji w handlu międzysesyjnym o ponad 16 proc.

Kolejnym czynnikiem, który wskazuje na możliwe duże emocje w trakcie piątkowej sesji jest „triple witching”, czyli jednoczesne wygasanie opcji i kontraktów na indeksy rynków akcji, a także opcji na akcje. Prawdopodobny spadek na początku piątkowej sesji oznacza zejście S&P500 poniżej 3900 pkt., wsparcia wyraźnie bronionego podczas ostatnich sesji. Wiązane jest to właśnie z wygasaniem w piątek opcji o wartości 3,2 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane