Konwent Seniorów wysłucha prezesa NBP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 20:31

Marszałek Sejmu Marek Jurek ogłosił przerwę w głosowaniach do godz. 20.45. W tym czasie zbierze się Konwent Seniorów, aby wysłuchać opinii prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) na temat wpłaty z zysku Banku do budżetu państwa.

Marszałek Sejmu Marek Jurek ogłosił przerwę w głosowaniach do godz. 20.45. W tym czasie zbierze się Konwent Seniorów, aby wysłuchać opinii prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) na temat wpłaty z zysku Banku do budżetu państwa.

Wyjaśnień od prezesa NBP na ten temat zażądali podczas III czytania projektu ustawy budżetowej na 2006 r. posłowie Samoobrony, po decyzji marszałka Sejmu o niedopuszczeniu pod głosowania ich poprawek zwiększających wpłaty z zysku NBP. Zdaniem Samoobrony, wpłata z zysku NBP jest zbyt niska.

"Dochód NBP wpłacany do budżetu na 2006 r. pochodzi z 2005 r., a to jest przeszłość i nie da się zmienić. NBP nie będzie drukować +pustych pieniędzy+" - powiedział w Sejmie dziennikarzom prezes Banku Leszek Balcerowicz, przed spotkaniem z Konwentem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane