Czytasz dzięki

Kopacz: będzie droga między autostradą a Nowym Sączem

PAP
opublikowano: 18-07-2015, 14:45

Droga łącząca zjazd z autostrady z Nowym Sączem będzie wybudowana w ramach listy priorytetowej - zapowiedziała w sobotę w Nowym Sączu premier Ewa Kopacz.

Podczas wizyty w nowosądeckich zakładach Newag SA premier była pytana m.in. o drogę Brzesko-Nowy Sącz, łączącą zjazd z autostrady A4 z Nowym Sączem. Kopacz poinformowała, że budowa tej drogi jest na liście priorytetów rządu.

"Chciałam to zostawić na mój przyjazd do Małopolski z całą Rada Ministrów, ale ponieważ byłam o to pytana na ulicy, a sami staliśmy w tym korku, pomyślałam, że dobrze by było, byście usłyszeli tę dobrą wiadomość dzisiaj" - powiedziała Kopacz.

Szefowa rządu była też pytana o kwestię modernizacji połączenia kolejowego między Krakowem, Chabówką, Zakopanem a Nowym Sączem, które na razie jest daleko na liście priorytetów rządu. Odpowiedziała, że status tej inwestycji nie jest jeszcze rozstrzygnięty.

Zaznaczyła, że pełna ocena tego projektu zostanie przedstawiona na przełomie sierpnia i września. "Nie chciałabym przesądzać, na której pozycji to będzie i czy to będzie lista priorytetowa, czy zapasowa" - powiedziała Kopacz, dodając, że "na liście rezerwowej jest 6 mld zł na budowę kolei tutaj".

"Jak przyjadę do Krakowa z całą Radą Ministrów, będę gotowa na odpowiedź i myślę, że będzie to odpowiedź, która powinna zadowolić wszystkich oczekujących" - zaznaczyła.

Premier była też pytana, czy do Nowego Sącza nie przyjechała koleją, z której ostatnio korzysta najczęściej, właśnie dlatego, że to połączenie kolejowe nie jest najlepsze.

"Tam, gdzie można dojechać koleją, będę dojeżdżać koleją, tam, gdzie nie będę mogła dojechać koleją, będę korzystać z busa, ale gdyby się zdarzyło, że busem nie można gdzieś dojechać, pojadę na rowerze lub na motorze" - odpowiedziała Kopacz.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane