Kopacz: Polacy, należy wam się

DI, PAP
03-10-2015, 08:55

Finanse kraju są zdrowsze, więc musicie zarabiać więcej. Tak jak udało się nam z budową dróg, przedszkoli i stadionów, tak teraz uda się nam zwiększyć dochody Polaków – powiedziała w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” premier Ewa Kopacz.

„Dzisiaj muszę zbudować taką większość, która pozwoli budować realny, ale również prospołeczny program na kolejne cztery lata” - dodała.

Stwierdziła m.in., że ani Europy, ani Polski nie stać na przyjęcie wszystkich uchodźców, np. emigrantów ekonomicznych, ale „chcemy być solidarni z tymi, którzy szukają bezpiecznego miejsca do życia”. Polska przekaże milion euro na poprawę sytuacji w obozach w Syrii, Libanie i Turcji oraz milion euro na funkcjonowanie Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

W obszernym wywiadzie również m.in. o nowych rozwiązaniach podatkowych, formowaniu list wyborczych, związkach zawodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Kopacz: Polacy, należy wam się