„Kopalnia” bitcoinów kupiła kryptowalutę za 150 mln USD

opublikowano: 26-01-2021, 12:57

Notowana na Nasdaq spółka Marathon ogłosiła zakup bitcoinów za 150 mln USD, donosi Coin Rivet.

Marathon kupił 4812,66 bitcoinów za pośrednictwem firmy NYDIG. Spółka tłumaczy, że taka transakcja może przyciągnąć do niej ludzi i instytucje zainteresowane inwestycją w tą klasę aktywów.

- Uważamy także, że trzymanie części rezerw w bitcoinie jest lepszą długoterminową strategią niż posiadanie dolarów – powiedział szef spółki Merrick Okamoto.

Ujawnił także, że Marathon zamawia 103,06 tys. „koparek” bitcoinów, które mają zacząć działać do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Marathon jest już kolejną spółką, która zdecydowała się trzymać część pieniędzy w bitcoinie. MicroStrategy poszedł najdalej, ma 1 mld USD w kryptowalucie. We wrześniu szef spółki informował, że zamieenia gotówkę firmy na bitcoiny, „bo tak jest bezpieczniejsza”.

- Jesteśmy absolutnie przekonani, że bitcoin jest mniej ryzykowny niż trzymanie gotówki i mniej ryzykowny niż trzymanie złota – mówił wówczas Michael Saylor, MicroStrategy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Coin Rivet

Polecane