"Kopalnia" bitcoinów warta ponad 1 mld USD

opublikowano: 28-12-2020, 20:55

Notowana na Nasdaq spółka Riot Blockchain, zajmująca się tzw. wykopywaniem bitcoinów, osiągnęła w poniedziałek ponad 1 mld USD kapitalizacji, informuje Coindesk.

Akcje spółki z Castle Rock w stanie Kolorado okazały się w tym roku lepszą inwestycją niż bitcoin. Wartość najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła w 2020 roku o prawie 280 proc. Kurs Riot Blockchain wzrósł w tym samym czasie o ponad 1250 proc. Inwestorów mogło skusić zwiększenie potencjału i ulepszenie techniki „wykopywania” bitcoinów przez spółkę w tym roku. Oprócz dokupienia 31 tys. „koparek” kryptowaluty, Riot Blockchain rozpoczął także w Teksasie pilotażowy program chłodzenia zanurzeniowego instalacji, mający w przyszłości przynieść istotne oszczędności.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Riot wszedł w biznes „wykopywania” bitcoinów w 2017 roku, podczas pierwszej fali gwałtownego wzrostu wartości kryptowaluty. Wcześniej działał w biotechnologii pod nazwą BiOptix. Po ogłoszeniu w październiku 2017 roku jej zmiany na Riot Blockchain wartość rynkowa spółki wzrosła w krótkim okresie aż trzykrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Coindesk.com

Polecane