PAP: Jest szansa, że Bolesław Śmiały - jedna z czterech przeznaczonych do likwidacji kopań Kompanii Węglowej - zostanie przejęty przez Południowy Koncern Energetyczny (PKE) - poinformował dziennikarzy podczas piątkowego spotkania związkowców z rządem wiceszef związku zawodowego górników w Polsce Wacław Czerkawski.
Powiedział, że w środę odbędzie się w ministerstwie gospodarki i pracy spotkanie w sprawie przejęcia kopalni. Według niego, przejęcie kopalni pozwoliłoby na zdjęcie z rynku nadwyżki 1 mln ton węgla. W pobliżu Bolesława Śmiałego znajduje się elektrociepłownia Łaziska.
W spotkaniu związków górniczych z rządem uczestniczył w piątkowym spotkaniu prezes PKE Jan Kurp. Rząd reprezentował wiceminister gospodarki Jacek Piechota.