Kopex mocno odbił się od dna

Dariusz Karolak
opublikowano: 31-08-2001, 00:00

Kopex mocno odbił się od dna

Po osiągnięciu historycznego dna, 9 zł kurs Kopeksu od 3 sesji rośnie, co nietrudno powiązać z planami przejęcia tej spółki przez państwowy Węglokoks. Spekulacje dotyczące ewentualnego wezwania nie biorą chyba pod uwagę tego, że przekraczanie ustawowych progów poprzez kupno akcji od SP zwalnia z obowiązku ogłaszania wezwania. Od dawna uważam, że ten chory przepis w znacznej mierze odpowiada za obecny stan rynku akcji w Polsce.

W związku z powyższym bezpieczniej założyć, że trwająca zwyżka może załamać się już na poziomie linii bessy poprowadzonej przez lokalne szczyty od 24 IV, 10,6 zł. Linia bessy znajduje się w obrębie silnej bariery podażowej w postaci czarnego grubego korpusu tygodniowego z połowy lipca (11,5-10,3). Do czasu uporania się z linią decyzja o zakupie może być się przedwczesna. Sygnały poprawy sytuacji wskaźnikowej są jeszcze zbyt słabe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu