Koreański Naver kupi Poshmark za ponad 1 mld USD

PM, Reuters
opublikowano: 04-10-2022, 10:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Południowokoreańska firma e-commerce ogłosiła przejęcie amerykańskiej platformy umożliwiającej zakup oraz sprzedaż ubrań, artykułów gospodarstwa domowego i elektroniki. Transakcję wyceniono na 1,2 mld USD, pisze Reuters.

Adobe Stock

Poshmark jest największą platformą fashion consumer-to-consumer w Ameryce Północnej. Firma z siedzibą w Kalifornii posiada 80 mln zarejestrowanych użytkowników. Chcąc wejść w jej posiadanie Naver zdecydował się wykupić wszystkie jej akcje po cenie 17,90 USD za każdą.

– Dlaczego teraz? Rynek internetowy zmienia się tak szybko, że nie robienie czegokolwiek może oznaczać utratę długoterminowej wartości – skomentował transakcję dyrektor generalny firmy Naver, Choi Soo-Yeon.

Dodał on, że ,,milenialsi i pokolenie zer skłaniają się ku konsumpcji opartej na wartościach takich jak ochrona środowiska, a Naver i Poshmark są gotowe by wspólnie dążyć do wprowadzenia odsprzedaży kierowanej przez konsumentów’’.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane