Korekta na Wall Street odchodzi do przeszłości

Po wczorajszym zwrocie w dzisiejszym przedsesyjnym handlu za oceanem nadal przeważają kupujący.

Po 0,6 proc. zwyżce kontrakty na indeks S&P500 znalazły się najwyżej od trzech tygodni. Optymizmem inwestorów zaraziły wypowiedzi prezydenta Baracka Obamy, którego zdaniem do porozumienia ws. klifu fiskalnego dojdzie jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W optymistycznym tonie wypowiadał się także John Boehner, speaker kongresu z ramienia republikanów.

- Prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia to wciąż pół na pół, jednak szanse zaczynają się przechylać na korzyść pozytywnego scenariusza. Kupujących wspierają sygnały świadczące o ożywieniu na rynku nieruchomości, a dzisiejsze dane o ilości podpisanych umów kupna domów powinny dać kolejne wsparcie – komentował Thomas Haerter, główny strateg szwajcarskiej firmy Swisscanto Asset Management.

Jak wynika z opublikowanego dziś sondażu Bloomberga wśród globalnych inwestorów, trzy czwarte ankietowanych spodziewa się osiągnięcia krótkoterminowego porozumienia. Tylko 6 proc. obawia się impasu, który zakończy się recesją w USA.

O 1 proc. w handlu w Europie drożeją akcje Disneya, który zapowiedział podniesienie dywidendy o 25 proc. Tyle samo zyskują papiery Google. Oracle Investment Research podniósł rekomendację dla operatora wyszukiwarki z „trzymaj” do „kupuj”.

Wyraźne zwyżki widać także na warszawskiej giełdzie. Umocnienie złotego i skupienie kupujących na spółkach z WIG20 świadczy, że za zakupami stoją inwestorzy zagraniczni. Blisko 2 proc. zyskuje Asseco Poland. Zdaniem Zbigniewa Porczyka, analityka DM BZ WBK, spółka jest w znacznie lepszej kondycji, niż się powszechnie uważa. Nowa rekomendacja dla jej papierów to „kupuj”.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane