Korekta w Warszawie wyhamowana

Inwestorzy powstrzymali się przed dalszym wyprzedawaniem akcji, a ton handlowi nadawały raporty kwartalne największych spółek.

Po środowej przecenie na parkiet przy Książęcej powrócił spokój. WIG20 stracił symboliczne 0,1 proc., a notowania poruszały się w takt informacji dobiegających ze spółek. Wśród najlepiej spisujących się blues chipów znalazł się Lotos (+1,8 proc.). Zysk netto grupy wyniósł w czwartym kwartale 241,8 mln zł wobec konsensusu rynkowego na poziomie 109,4 mln zł.

Prawie 2 proc. zyskał Tauron. Rekomendację dla emitenta ze „sprzedaj” do „trzymaj” podniósł Deutsche Bank. Cenę docelową podniesiono z 4,2 zł do 4,6 zł. Na przeciwnym biegunie znalazły się papiery PGE (-2,5 proc.). Bank obniżył cenę docelową dla akcji spółki do 21,80 zł. Pozostawił jednak zalecenie „kupuj”, a na dodatek biuro Wood & Company uwzględniło spółkę na liście „top picks”. Świetne nastroje zapanowały w branży węglowej. Notowania JSW i Bogdanki wzrosły solidarnie po ponad 1 proc.  Bank JP Morgan podniósł wycenę akcji pierwszej ze spółek do 95 zł z 90 zł. Cena docelowa papierów Bogdanki wzrosła z 169 zł do 173,9 zł.

Na tym tle słabo radziły sobie średnie spółki. Najniżej od dwóch tygodni znalazł się mWIG40 (-0,5 proc.). 10 – tygodniowe minimum ustanowiły notowania Ciechu (-2,4 proc.).  Nie pomogło podpisanie przez emitenta przedwstępnej umowy sprzedaży większościowego pakietu akcji Zakładów Chemicznych Alwernia. Wartość transakcji to 13,4 mln USD. Głęboką korektę zwyżek po rajdzie z pierwszej połowy stycznia wyhamował BZ WBK (+0,2 proc.). Analitycy określili wyniki za czwarty kwartał jako bardzo dobre na poziomie operacyjnym. Prezes Mateusz Morawiecki kliczy na poprawę wyników w bieżącym roku.

Zwyżki przeważały za to w segmencie małych spółek. sWIG80 zyskał ponad pół proc., a WIG Plus zakończył handel 0,2 proc. nad kreską. O prawie 7 proc. do góry poszły notowania ZUE. Oferta spółki zależnej emitenta została wybrana w przetargu na modernizację linii kolejowych w województwie śląskim. Wartość prac to blisko 440 mln zł. Również z 7 proc. skoku notowań cieszyć się mogli akcjonariusze Warimpeksu. Rekomendację dla spółki do „kupuj” podniósł bank Raiffeisen. Blisko 2 proc. zyskał Mirbud. Spółka zależna emitenta dokończy budowę odcinka I i II autostrady A1 Toruń - Stryków. Wartość prac to 450,24 mln zł brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Korekta w Warszawie wyhamowana