Korona Kielce o kondygnację za głęboka

Emil Górecki
opublikowano: 19-08-2011, 00:00

Budowa galerii handlowej Dariusza Miłka wstrzymana. Inwestor skarży się, że to działanie konkurencji.

Budowa galerii handlowej Dariusza Miłka wstrzymana. Inwestor skarży się, że to działanie konkurencji.

Kielecki Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał budowę galerii handlowej Dariusza Miłka Korona Kielce. Okazało się, że pod jedną czwartą budynku pojawiła się dodatkowa kondygnacja, której nie było w planach. Zgodnie z prawem, uchylone zostanie pozwolenie na budowę.

— To wynik działania konkurencji, która od początku zabiega o to, by przedłużyć realizację naszej inwestycji — tłumaczy Piotr Miklaszewski, przedstawiciel inwestora Korony Kielce — spółki Church Land Development.

Kupcy donieśli

Interwencja nadzoru budowlanego to efekt skargi stowarzyszenia kieleckich kupców z handlowej ulicy Sienkiewicza. Jednak inwestor podejrzewa, że to konkurencja "wielkopowierzchniowa". Nie podaje konkretnych nazw. Jednak jedyną tego typu inwestycją w Kielcach jest znajdująca się na obrzeżach miasta Galeria Echo, wczoraj otwarta przez Echo Investment.

— Zrealizowaliśmy 80 projektów w różnych miastach i nigdy nie zdarzyło się, żeby zatrzymano nam budowę. Ale sytuacji konkurenta nie chcemy komentować — mówi Wojciech Gepner z Echo Investment.

Zastępcze pozwolenie

Jak tłumaczy Piotr Miklaszewski, tak rażące złamanie prawa byłoby dla spółki samobójem.

— Modyfikacje planów, jakie wprowadziliśmy, nie są jeszcze zalegalizowane, choć dokumenty już od jakiegoś czasu leżą w ratuszu. Budowaliśmy tak, bo nie było możliwości zmian w odpowiednim czasie — tłumaczy.

Wiesław Krzyk, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, wyjaśnia, że jak na razie karą dla Church Land Development jest zatrzymanie budowy.

— Inwestor musi teraz wystąpić o zastępcze pozwolenie na budowę. Potem zbadamy zgodność z decyzją środowiskową i warunkami zabudowy. Dopiero jeśli tego odstępstwa nie uda się inwestorowi zalegalizować, wówczas grozi mu rozbiórka zbudowanej części — mówi Wiesław Krzyk.

— Liczymy, że w niedługim czasie uda się nam sytuację wyjaśnić. Robimy wszystko, żeby opóźnienia w oddaniu Korony Kielce nie było, na szczęście wcześniej prace wyprzedzały harmonogram. Nie zamierzamy utrudniać postępowania, bo to jest w naszym interesie — deklaruje Piotr Miklaszewski.

Galeria Korona Kielce powstaje w ścisłym centrum miasta. Na 93 tys. mkw. powierzchni ma się tu znaleźć 160 lokali handlowo-usługowych. Otwarcie zaplanowane jest na I kwartał 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane