Czytasz dzięki

Koronawirus w Spektrum Tower

opublikowano: 11-03-2020, 15:13

Biurowiec w centrum Warszawy przeszedł ozonowanie. Przebywała w nim osoba z koronawiursem.

Spektrum Tower to kolejny biurowiec, w którym podjęto szczególne środki ostrożności ze względu na przebywanie w nim osoby ze zdiagnozowanym wirusem SARS-CoV-2.

- Chodzi o pracownicę firmy Frontex, u której 8 marca wykryto obecność koronawirusa. Z naszych informacji wynika, że z racji współpracy z jednym z najemców Spektrum Tower kilkakrotnie odwiedziła jego biuro w naszym budynku. Natychmiast uruchomiliśmy procedury i poinformowaliśmy wszystkich najemców. Podjęliśmy też decyzję o ozonowaniu powierzchni na piętrze, na którym pracowała ta osoba. Ozonowanie przeprowadziliśmy wczoraj - mówi Paweł Słupski, menedżer PR w firmie Globalworth, właścicielu budynku.

W biurowcu pracuje około 1300 osób. Pracownicy firmy, w której przebywała zarażona osoba, od poniedziałku są na dwutygodniowej kwarantannie w domu.

- Budynek działa normalnie, nie planujemy jego zamykania. Czas pokaże, jak sytuacja się rozwinie – jeśli według służb sanitarnych zajdzie taka potrzeba, podporządkujemy się procedurom, bowiem dobro najemców to dla nas priorytet – zapewnia Paweł Słupski.

Pracownica, która odwiedziła Spektrum Tower, pracuje w Warsaw Spire w budynku B. To niższy obiekt, znajdujący się obok bardziej znanej wieży. Oba budynki mają różnych właścicieli. Niższym budynkiem zarządza firma CA Immo, a wieżą firma Immofinanz. Pierwsza firma nie odpowiedziała na nasze pytanie, jakie środki ostrożności podjęła w związku z wirusem, prewencyjne działania podjął natomiast właściciel wieży Warsaw Spire. 

- W całym budynku ustawiliśmy środki dezynfekujące. Serwisy budynkowe zostały wyposażone w maseczki, rękawiczki medyczne i dodatkowe środki do dezynfekcji. Serwis sprzątający został zobowiązany do zwiększenia częstotliwości mycia oraz regularnej dezynfekcji wyposażenia budynku, zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych, takich jak lady recepcyjne, wyposażenie toalet, przyciski wind, wyposażenie lobby. Wyłączyliśmy z użytku suszarki, elektryczne zastępując je ręcznikami papierowymi - mówi Przemysław Wardęga, rzecznik prasowy firmy Immofinanz.

Globalworth prowadzi podobne działania w 22 inwestycjach w kraju. 

- Wszyscy nasi najemcy otrzymują od nas bieżące komunikaty oraz instrukcje oparte na zaleceniach głównego inspektora sanitarnego. W lobby i ogólnodostępnych toaletach we wszystkich naszych budynkach ustawiliśmy dodatkowe stacje do dezynfekcji rąk, a serwisy sprzątające otrzymały nowe procedury dokładnej dezynfekcji klamek, przycisków i innych często dotykanych miejsc – informuje przedstawiciel firmy Globalworth. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane