Korzystaliśmy z bogatych źródeł

Katarzyna Kompowska
08-12-2003, 00:00

Coraz więcej firm może się pochwalić tytułem Gazeli Biznesu. W czterech edycjach rankingu uhonorowanych zostało 2600 firm, niektóre dwu- lub trzykrotnie. Projekt Gazele Biznesu jest coraz bardziej znany i popularny, a liczba firm pragnących zgłosić się do udziału w nim z roku na rok rośnie. Dlatego też wywiadownia Coface Intercredit Poland już po raz trzeci podjęła się opracowania listy Gazel Biznesu 2003. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przedsięwzięcie, które wspieramy swoją wiedzą i doświadczeniem, stale się rozwija, a my przyczyniamy się do promocji dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich firm, godnych zauważenia i uhonorowania.

Nasza wywiadownia od 1992 r. świadczy w Polsce usługi związanie z profesjonalną informacją handlową oraz zarządzaniem należnościami. W przygotowywanych przez nas raportach handlowych o firmach polskich i zagranicznych analizujemy wszelkie dostępne w legalnych źródłach dane i oceniamy badaną firmę pod kątem wiarygodności płatniczej i kredytowej.

Do rankingu Gazele Biznesu 2003 zaprosiliśmy wszystkie firmy, które w latach 2000-02 wykazywały w każdym roku badanego okresu wzrost przychodów ze sprzedaży i dodatni wynik finansowy. Spełnienie tego podstawowego warunku musiało zostać poparte pozytywną opinią na temat wiarygodności firmy, bowiem od pierwszej edycji rankingu, jednym z jego celów jest promowanie firm, których dewizą jest solidność i przejrzystość działania. Takie możliwości daje nam ogromna baza aktualnych informacji o firmach polskich, baza firm windykowanych przez Coface Intercredit, publikowany przez nas informator o firmach w upadłości lub w postępowaniu układowym, dostęp do referencji dostawców i informacji o płatnościach oraz do danych publikowanych w Monitorze Polskim B, Monitorze Spółdzielczym i składanych w aktach rejestrowych. Wszystkie dostępne dane podlegają następnie analizie prowadzonej przez naszych specjalistów na co dzień zajmujących się oceną firm.

Na podstawie analizy wskaźników charakteryzujących z jednej strony dynamikę przychodów i zysków firmy, a z drugiej jej wiarygodność, wybraliśmy 1400 przedsiębiorstw, które wspólnie z „Pulsem Biznesu” chcielibyśmy przedstawić jako Gazele Biznesu 2003, czyli najbardziej dynamicznie, a jednocześnie efektywnie działające przedsiębiorstwa w Polsce.

Jesteśmy pewni, że takie przedsięwzięcia jak ranking dają polskim przedsiębiorcom możliwość prezentacji swoich dokonań i są potwierdzeniem ich sukcesu rynkowego. Już dzisiaj Gazelami interesują się nie tylko potencjalni partnerzy krajowi, ale i międzynarodowi. Coface Intercredit wraz z „Pulsem Biznesu” promuje uhonorowane firmy na CD-ROM-ie zawierającym listę najbardziej aktywnych firm w Polsce, dystrybuowanym w kraju i za granicą.

Gratulujemy wszystkim Gazelom Biznesu 2003, zarządom i pracownikom uhonorowanych przedsiębiorstw, tego że znalazły się w grupie najbardziej dynamicznych polskich firm.

Autorka jest prezesem Coface Intercredit Poland

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kompowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / Korzystaliśmy z bogatych źródeł