Kościół anglikański ostrzega spółki paliwowe

opublikowano: 09-07-2018, 22:00

Brytyjscy biskupi chcą nałożyć „finansową ekskomunikę” na firmy, które nie dbają o ekologię, zanieczyszczają środowisko i nie walczą ze zmianą klimatu.

Brytyjscy biskupi chcą nałożyć „finansową ekskomunikę” na firmy, które nie dbają o ekologię, zanieczyszczają środowisko i nie walczą ze zmianą klimatu. Mogą zostać usunięte z wartego 12 mld GBP portfolio inwestycyjnego Kościoła anglikańskiego — napisał portal CNBC. To ustalenia ze spotkania najwyższych rangą przedstawicieli Kościoła, które odbyło się niedawno. Do 2023 r. instytucja, której przewodzi Justin Welby, arcybiskup Canterbury, sprzeda udziały w spółkach paliwowych, jeśli nie udowodnią, że poważnie traktują globalne ocieplenie.

Na oficjalnej stronie Kościół anglikański napisał: „odpowiedź na problem zmiany klimatu jest dzisiaj kluczowa w kontekście podjęcia odpowiedzialności za ochronę Bożego stworzenia”. Kościół anglikański zarządza dzisiaj funduszem inwestycyjnym o wartości 8,3 mld GBP (zyski przeznaczane są na m.in. finansowanie misji Kościoła, akcje charytatywne i wynagrodzenia dla biskupów), wartym 2,3 md GBP funduszem emerytalnym oraz innymi funduszami inwestycyjnymi o wartości 2 mld GBP. O troskę o zasoby naturalne i środowisko apelowali też papież Franciszek I oraz poprzedni pasterze stolicy piotrowej — Jan Paweł II i Benedykt XVI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy