Koszalin uruchomił aquapark

DI, PAP
31-07-2015, 16:19

Prezydent liczy, że nie będzie dokładać z miejskiej kasy do rozrywkowej inwestycji.

88 mln zł – tyle kosztował park wodny w Koszalinie (Zachodniopomorskie). Władze miasta liczą, że obiekt stanie się atrakcją regionu i przyciągnie  turystów.

- Nie dalej jak 10 km od Koszalina mamy kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy przyjechali nad Bałtyk, ale nie korzystają z jego atrakcji przez niesprzyjającą aurę. W sezonie w niepogodę  Koszalin jest absolutnie zablokowany, bo turyści przyjeżdżają szukać rozrywki – mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Samorządowiec liczy, że aquapark nie podzieli losu innych, które są obciążeniem finansowym dla gmin.
- W Polsce aquaparki bilansują się lub przynoszą straty. Zakładamy, że nasz będzie się sam utrzymywał. Zamierzamy wyjść przynajmniej na zero, a jeśli zarobimy - będziemy się cieszyć – uważa Piotr Jedliński.

Roczne koszty utrzymania obiektu to - według prezydenta - ok. 8 mln zł. Zarządcą parku jest miejska spółka Zarząd Obiektów Sportowych.

Inwestycja była finansowana głównie poręczonym przez miasto długoterminowym kredytem wysokości 60 mln zł i 3,5-milionowym kredytem obrotowym na podatek VAT. 8 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, 3 mln zł to środki z ministerstwa sportu, a pozostała część - środki własne miasta.

Na gości koszalińskiego aquaparku czekają m.in. cztery różnej wielkości baseny pływackie, sześć zjeżdżalni, z których najdłuższa ma blisko 180 m długości, a także sztuczna rzeka i wodospady rurowe.

Inwestycja miała być pierwotnie oddana do użytku w ubiegłym roku, ale przez zmianę wykonawcy i konieczność przeprojektowania dachu budowli prace trwały dłużej niż zakładano. Obiekt został oficjalnie otwarty w piątek. Według władz miasta, jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu na Pomorzu Środkowym. Inwestycję zrealizowała warszawska firma Warbud.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Koszalin uruchomił aquapark