Koszt inwestycji KGHM w Peru szacowany na 800 mln USD

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-04-2005, 14:07

Na 800 mln USD szacuje koszt inwestycji w nowe złoże w Peru, o które stara się KGHM Polska Miedź, prezes tej firmy Wiktor Błądek. KGHM chce zainwestować w Peru wspólnie z jednym lub dwoma partnerami.

Na 800 mln USD szacuje koszt inwestycji w nowe złoże w Peru, o które stara się KGHM Polska Miedź, prezes tej firmy Wiktor Błądek. KGHM chce zainwestować w Peru wspólnie z jednym lub dwoma partnerami.

Chodzi o złoże Rio Blanco w Peru, w którym przez 25 lat roczna produkcja sięgałaby 200 tys. ton miedzi elektrolitycznej. Koszt produkcji prezes oszacował na 1100-1200 USD za tonę.

"O złoże stara się 19 kontrahentów, w tym sześciu poważnych. Nasza delegacja uda się tam w maju, aby zweryfikować dane o zasobach" - powiedział Błądek. Dodał, że KGHM chciałby na nową inwestycję zaciągnąć kredyt i nie myśli o sprzedaży swoich akcji w Polkomtelu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane