KOV planuje kolejne wiercenia

PJ
opublikowano: 10-02-2011, 00:00

Spółka, która niedawno dokopała się do wody, nie daje za wygraną.

Spółka, która niedawno dokopała się do wody, nie daje za wygraną.

Wyniki odwiertów na Lempuyang-1 w Bloku L w Brunei były dla Kulczyk Oil Ventures (KOV) rozczarowujące. Spółka zamiast do ropy dowierciła się do wody, ale się nie zniechęca. Nie tylko zapowiada dalsze testy na Lempuyang, ale chce przystąpić do II etapu programu poszukiwawczego w Bloku M w Brunei Darussalam. Prace rozpoczną się 28 sierpnia i potrwają rok. Obejmują uzyskanie i przetworzenie danych z dwuwymiarowych badań sejsmicznych na morzu i lądzie. KOV i partnerzy chcą też wykonać co najmniej trzy odwierty poszukiwawcze (na lądzie), po minimum 1150 m każdy. Jak firma sfinansuje te prace?

— Na razie zostało nam z I etapu wykonanie jednego odwiertu 1150 m i na to od dawna mamy pieniądze. Teraz będziemy analizowali źródła finansowania na realizację II etapu — mówi Jakub Korczak, wiceprezes KOV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane