KOV - podstawowe informacje i akcjonariat

KSA
25-02-2010, 16:13

Kulczyk Oil Ventures z siedzibą w Kanadzie jest międzynarodowym przedsiębiorstwem zajmującym się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

Spółka powstała w wyniku reorganizacji Loon Energy, z którego majątku wydzielone zostały dwa nowe podmioty: Loon Corporation z aktywami w Kolumbii i Peru oraz KOV z aktywami w Brunei, Syrii, Słowenii i Pakistanie.
Docelowo grupa kapitałowa KOV zostanie powiększona o Triton Hydrocarbons Pty Ltd z siedzibą w Australii, przedsiębiorstwo zajmujące się poszukiwaniem i eksploracją złóż ropy naftowej i gazu, specjalizujące się w działalności na rynkach wschodzących. Oprócz aktywów w Brunei Triton posiada udziały w sąsiadujących blokach poszukiwawczych u wybrzeży Mauretanii oraz w Afryce Zachodniej. Dodatkowo spółka realizuje projekty badawcze i eksploatacyjne na terenie Iraku.

Akcjonariat KOV

46,1% udziałów w KOV należy do Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu (KI), spółki będącej międzynarodowym domem inwestycyjnym, założonej przez dr Jana Jerzego Kulczyka. Zgodnie z przyjętą strategią KI skoncentrowane jest na inwestycjach w ropę naftową i gaz ziemny, energetykę, infrastrukturę oraz logistykę. 33,8% udziałów w KOV należy do Triton Hydrocarbons Pty Ltd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KOV - podstawowe informacje i akcjonariat