Kowalski chce e-zakupów w niedzielę

opublikowano: 05-04-2017, 22:00

69 proc. zatrudnionych w e-handlu obawia się utraty pracy, jeśli zakaz handlu internetowego w niedziele wejdzie w życie. 67 proc. uważa, że zakaz przyczyni się do spadku zatrudnienia w sektorze e- -commerce — wynika z raportu „Kochamy e-niedziele.

Polacy o zakupach i pracy w niedziele”, przygotowanego przez Mobile Institute na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej. Do najbardziej negatywnych skutków wprowadzenia zakazu — zdaniem badanych — należą:możliwość przeniesienia działalności polskich sklepów WWW za granicę, zwolnienia pracowników i przerzucenie się krajowych konsumentów na zakupy zagraniczne (odpowiednio 30, 28 i 26 proc.). Za pozostawieniem możliwości e-zakupów w niedzielę jest 57 proc. internautów, 10 proc. opowiada się za zakazem, a 33 proc. nie ma zdania. W przypadku kupujących w sieci poparcie dla niedzielnego e-handlu jest jeszcze większe i sięga 70 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Handel / Kowalski chce e-zakupów w niedzielę