KPK utworzy nowy fundusz

Emil Szweda
opublikowano: 13-01-2003, 00:00

KP Konsorcjum, firma zarządzająca NFI Octava i Piast, ma nowy pomysł na biznes. Zamierza utworzyć fundusz inwestycyjny. Pieniądze mają wyłożyć udziałowcy Octavy.

Firma zarządzająca NFI Octava i Piast — KP Konsorcjum (KPK) —planuje powołanie funduszu inwestycyjnego.

— To będzie fundusz alternatywny — enigmatycznie tłumaczy Paweł Gieryński, prezes KP Konsorcjum.

Określenie pasuje do nowej spółki nie tylko ze względu na przyszły profil funduszu, ale także ze względu na obecną sytuację KPK, która zarządza majątkiem NFI Piast i Octava. Program NFI kończy się bowiem już za dwa lata, a KPK zamierza wykorzystać doświadczenie nabyte w zarządzaniu funduszami i przedłużyć swoje istnienie.

— Chcemy stworzyć fundusz, który zaangażuje się w zupełnie nowe projekty i w odróżnieniu od klasycznych funduszy venture capital będzie pełnił rolę inwestora aktywnego, a nie pasywnego — wyjaśnia prezes Gieryński.

Według wstępnych założeń, środki niezbędne do prowadzenia inwestycji mają zapewnić obecni udziałowcy Octavy i Piasta. Do największych zalicza się fundusz Elliott International. KPK i Elliotta łączą na tyle silne więzi, że międzynarodowy fundusz wybrał Piotra Rymaszewskiego (wieloletniego prezesa KPK) na swojego przedstawiciela w zarządzie Elektrimu.

— Piotr Rymaszewski jest w Elektrimie czasowo. Z pewnością odegra ważną rolę w nowym funduszu — zapewnia Paweł Gieryński.

Oprócz obecnych akcjonariuszy Octavy KPK chce namówić do udziału w nowym przedsięwzięciu również inne instytucje finansowe.

— Liczymy, że dobra marka, jaką cieszy się Octava wśród inwestorów i renoma KPK pozwoli nam przyciągnąć wielu inwestorów — mówi prezes KP Konsorcjum.

Nie wiadomo jeszcze, jak dużymi środkami będzie dysponował nowy fundusz ani jakie konkretne przedsięwzięcia go interesują. Na razie KPK szuka na rynku przyszłych pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Szweda

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu