KPT połączy gigantów ze start-upami

opublikowano: 26-09-2019, 22:00

Krakowski Park Technologiczny pomoże młodym spółkom rozwinąć niesztampowe pomysły. Ich odbiorcą będzie przemysł.

Już od kilku lat prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości program ScaleUP wspiera innowacyjne firmy. Bierze w nim udział dziesięć akceleratorów. Jednym z nich jest Krakowski Park Technologiczny (KPT). Jego eksperci pomagają start-upom wypracować nowatorskie rozwiązania m.in. w takich dziedzinach, jak automatyzacja, robotyzacja, przemysłowy internet rzeczy i sztuczna inteligencja. W tej edycji można zgłaszać się do programu do 21 października.

Młode spółki mogą liczyć na wsparcie finansowe i instytucjonalne. W czwartej edycji programu będą współpracowały m.in. z takimi gigantami polskiego przemysłu, jak Grupa Tauron, Azoty, Lafarge Polska i Astor.

— Każdy start-up, który ma w swoim portfolio rozwiązanie odpowiadające potrzebom wspomnianych odbiorców technologii, może zgłosić się do KPT ScaleUP. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają zaproszenie do sześciomiesięcznego programu akceleracji — wyjaśnia Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP.

Stawką w konkursie jest dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł, a także pakiet szkoleń, warsztatów i usług mentoringowych. W grę wchodzą również wyjazdy studyjne.

— Dajemy młodym firmom bezcenną szansę rozwoju i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań bezpośrednio u wybranych partnerów przemysłowych. Dotychczasowe trzy odsłony KPT ScaleUP pokazały, że taka współpraca przynosi wymierne efekty. Pomysły młodych spółek znalazły już zastosowanie w takich firmach, jak Kraków Airport, Astor i Woodward — zaznacza Bartosz Józefowski.

Przedstawiciele Tauronu podkreślają, że w czwartej edycji programu liczą na projekty związane m.in. z projektowaniem inteligentnej energetyki domowej, automatyzacją i robotyzacją, nowoczesną obsługą klienta i z zastosowaniem internetu rzeczy w smart city.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy