KPWIG dopuściła akcje spółki Profi do publicznego obrotu

12-10-2004, 16:35

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dopuściła do publicznego obrotu akcje Wielkopolskiej Wytwórni Żywności Profi SA, KPWiG podała we wtorkowym komunikacie.

Do publicznego obrotu dopuszczono 2.552.000 akcji imiennych uprzywilejowanych serii A, 520.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, od 1 do 760.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B. Wartość nominalna każdej akcji to 1 zł.

Papiery wartościowe oferowane w publicznej subskrypcji to 520.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, od 1 do 760.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, o wartości nominalnej 1 zł każda.

Podmiotem oferującym akcje spółki jest Dom Maklerski BZ WBK z siedzibą w Poznaniu.

Spółka Profi zajmuje się produkcją i sprzedażą m.in.: pasztetów drobiowych, mielonek oraz szynek wieprzowych i drobiowych oraz past rybnych z łososia.

Przedsiębiorstwo oferuje swoje wyroby głównie na rynku krajowym, jest to ok. 95% sprzedaży. Produkty eksportowane są także do: Niemiec, Szwecji, Izraela, Rosji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Węgier, Bułgarii, USA oraz Australii.

Jak podała w październiku Gazeta Wyborcza przychody Wielkopolskiej Wytwórni Żywności Profi SA wyniosły w 2003 r. 89 mln zł.

es/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KPWIG dopuściła akcje spółki Profi do publicznego obrotu