KPWiG prowadziła dochodzenie ws. DM Millennium

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-01-2005, 13:20

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadziła dochodzenie w sprawie Jerzego G., który oskarża Dom Maklerski Millennium o podrobienie podpisu i sprzedaż akcji z jego rachunku inwestycyjnego - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy KPWiG Łukasz Dajnowicz.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadziła dochodzenie w sprawie Jerzego G., który oskarża Dom Maklerski Millennium o podrobienie podpisu i sprzedaż akcji z jego rachunku inwestycyjnego - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy KPWiG Łukasz Dajnowicz.

W piątek Jerzy G. groził, że wysadzi biurowiec w centrum Warszawy. "Chyba w 1996 roku ten pan zwrócił się do Komisji. Została przeprowadzona kontrola w domu maklerskim i zawiadomienie o fałszerstwie dokumentów wyszło do prokuratury od nas. Sprawa jednak została umorzona" - powiedział Dajnowicz.

Dajnowicz stwierdził, że na całej sprawie nikt nie zyskał, a pieniądze nie wypłynęły z rachunku. Dokumenty dotyczące postępowania i ustaleń KPWiG znajdują się w prokuraturze w Bydgoszczy.

"Nic więcej Komisja nie mogła zrobić" - dodał Dajnowicz.

W piątek po południu, w biurowcu w centrum Warszawy, mieszkaniec Bydgoszczy Jerzy G. poinformował, że ma przy sobie ładunki wybuchowe i zamierza je zdetonować. Pracownicy opuścili biurowiec, a po kilkugodzinnych negocjacjach Jerzy G. oddał się w ręce policji. W wypowiedziach telewizyjnych Jerzy G. mówił, że chciał zwrócić uwagę na nieprawidłowości, jakich miał się dopuścić na jego niekorzyść Dom Maklerski Millennium.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane