KPWiG uznała podwójne raportowanie spółek

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 10-01-2003, 15:33

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznała podwójne raportowanie ze spółek, w których prawo do sprawowania zarządu roszczą sobie dwie grupy osób - poinformował Michał Stępniewski, rzecznik komisji,.

Jest to m.in. odpowiedź na sytuację w Vistuli. W wyniku zaostrzenia sporu we władzach spółki komunikaty przysyłają dwa zarządy spółki.

- W związku z podwójnym raportowaniem, które miało i ma miejsce w spółkach giełdowych, w których prawo do sprawowania zarządu roszczą sobie dwie grupy osób, KPWiG informuje, iż w interesie akcjonariuszy jest, aby upubliczniane były wszelkie informacje wychodzące ze spółek w formie raportów bieżących i okresowych - poinformował Michał Stępniewski.

Według komisji, osoby przesyłające raport powinny jednak zaznaczyć, czy raport został podpisany przez zarząd wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, czy też przez osoby, które oczekują na taki wpis.

Komisja nie będzie rozpatrywała sporów pod względem merytorycznym.

- Wszelkie spory merytoryczne wewnątrz spółki powinny być rozstrzygane przez samych zainteresowanych lub przez sąd. Po rozstrzygnięciu sporów przez sądy komisja oceni prawidłowość działań prowadzonych przez osoby podpisujące wyżej wymienione raporty - podał rzecznik.

W Vistuli trwa ostry konflikt, w którym z jednej strony stoją zagraniczni akcjonariusze: HIP Holding (23,4 proc. akcji) oraz Bosta (4,99 proc.), a z drugiej spółki zależne Vistuli (w sumie miały one 23 proc. akcji) oraz PZU SA (12 proc. akcji).

ONO, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KPWiG uznała podwójne raportowanie spółek